Bu sitenin çıkış noktası umut. Bu ülkeye barış gelecekse herkesin ama herkesin emek vermesi gerektiğine inanıyoruz. Farklı seslere kulak vermenin, paylaşmanın ve konuşmanın vicdanları dirilteceğini umuyoruz. Yaşadıklarımızı paylaştıkça beylik ezberler yerini gerçek insanların yaşadığı gerçek sorunların tartışılmasına bırakacak.

Asker olarak doğulmuyor, bizlere nasıl asker olunduğunu anlatmanızı bekliyoruz.


*Facebook'ta "Askerler Anlatıyor" sayfasına üye olabilirsiniz: Tıklayın

Göstermelik Talim

Ben 2007 yılında İzmir Menemen'de kısa dönem askerlik yaptım.

Denetleme olacaktı ve herkes panik halindeydi. Yüzbaşı kısa dönemlerin dosyalarını hazırlıyordu. Atış yapmadığımız halde atış yaptı raporu hazırlandı. Hatta bir subaya hedef kâğıtlarını verdi, "atış yap gel" dedi. o subay da kağıtları üst üste koymuş atış yapmış. Bunun üzerine bölük komutanı çok kızmıştı; çünkü hedefi herkes aynı noktadan vurmuş gibi görünüyordu. Bu tabii ki imkansız. Bunun üzerine bölük komutanı gitti ve ayrı ayrı kâğıtlara atış yapıp geldi, dosyamıza koydu ve bize de ezberletti.

Bu olaydan sonra askerlikten çok soğudum. Daha bu ne ki... Bu olayın üstüne bir de bize mermi fiyatlarını öğretti. İşte bir mermi bile çok pahalıymış vs. İnşallah askeriye sivil denetime açılır.

İsimsiz, bize ulaşan eski asker

Zİyaretçİ Sayısı